Skip to main content

Sokol: Udalosti posledných dní, ako aj reakcie našich politických oponentov ukazujú, že sme sa rozhodli správne.

Podpredseda Národnej Koalície Peter Sokol sa na facebookovej stránke v krátkosti vyjadril k reakcii KDH k spájaniu kresťanských a národných síl ako aj k poslednému vystúpeniu kňaza Mariana Kuffu.

Podľa slov Sokola, reakcia KDH iba ukázala, že zvolením Alojza Hlinu na čelo strany, KDH definitívne stratilo akékoľvek morálne právo vydávať sa ešte za stranu, ktorá má reprezentovať kresťanského voliča.

„Tak ako pri obhajobe národných záujmov v roku 1992 a pri hlasovaní o ústave Slovenskej republiky hanebne zradilo a de facto poprelo vlastnú štátnosť, tak aj v týchto mimoriadne dôležitých voľbách, keď sa vedie rozhodujúci zápas o budúci charakter nášho štátu sa celkom otvorene pridalo na stranu liberálnych síl.“

V reakcii sa vyjadril aj k poslednej kázni otca Mariana Kuffu, ktorý mal podľa neho pravdu keď hovoril, že nesmieme strkať hlavu do piesku a že treba veci nazývať pravým menom.

„Národná Koalícia spolu s KDŽP, Priamou demokraciou a stranou Doma Dobre prijali ponuku Ľudovej strany Naše Slovensko na vytvorenie silnej aliancie národných a kresťanských strán. Udalosti posledných dní, ako aj reakcie našich politických oponentov ukazujú, že sme sa rozhodli správne,“ uzavrel.