Skip to main content

Po tom, čo strana Borisa Kollára Sme rodina nezískala vo voľbách do Európskeho parlamentu ani jedno bruselské kreslo, sa udiala personálna rošáda v jej vedúcich štruktúrach.

Donedávna podpredseda hnutia Sme rodina pre ekonomické otázky a jeden z kandidátov na poslanca EP Dušan Doliak sa rozhodol pre vstup do inej strany – Národnej koalície. Svoj odchod v rozhovore pre Parlamentné listy odôvodnil práve slabou podporou v eurovoľbách.

“Výsledok bol neuspokojivý a považoval som za samozrejmé ponúknuť svoje miesto podpredsedu strany. V politike sa to tak robieva. Stále znova sa uchádzame o priazeň voličov. Tie hlasy nie sú navždy, ale viažu sa ku konkrétnym voľbám. Pochopil som ten signál tak, že to, čo chcem realizovať, nezískalo dostatočnú podporu,” vysvetlil.

Krátko na to vstúpil do Národnej koalícieVysvetlil, že sa o tom rozprával najme s predsedníčkou  Slavěnou Vorobelovou a Petrom Sokolom. “Urobili na mňa veľmi dobrý dojem. S Petrom si rozumiem v niekoľkých rovinách a to je pre mňa veľmi dôležité,” poznamenal Doliak, ktorý sa v novej strane cíti vítaný.

“Keďže väčšina ľudí v Národnej koalícii má obrovské skúsenosti z politiky, mám možnosť sa veľa učiť. Skutočná politika je veľmi vzdialená poučkám z kníh,” dodal v rozhovore.

Šéf Sme rodina Boris Kollár odchod Doliaka komentoval s tým, že išlo osobné rozhodnutie bývalého podpredsedu.

“Nemáme s tým žiaden problém. S pánom Doliakom máme dobré vzťahy. Rozišli sme sa priateľsky, korektne,” uviedol Kollár.

O Dušanovi Doliakovi sa na stránke hnutia Sme rodina uvádza: “Pochádza z Prešova. Vyštudoval Strojnícku fakultu SVŠT v Bratislave a postgraduál Marketing medzinárodných financií v Tilburgu (Holandsko). Pracoval v USA, Nemecku, Česku a Indii. Na Slovensku pracoval na viacerých vedúcich pozíciách vo finančníctve aj v obchodných firmách. V súčasnosti pracuje pre Inštitút pre biomedicínu, n.o., Žilina, kde sa venuje modelovaniu biochemických procesov.”

Autor: Jaroslav Zajac (hlavnespravy.sk)

KTO JE Ing. Dušan Doliak, MM

Životopis:
http://dusan.doliak.net/cv/

Prečo Dušan Doliak?:
http://dusan.doliak.net/preco-dusan-doliak/