Skip to main content

O HLASY VOLIČOV ZABOJUJE AJ BÝVALÝ HOKEJISTA

Národne a kresťansky orientovaní voliči si môžu v májových voľbách do Europarlamentu vyberať zo 14 známych mien na kandidátke strany NÁRODNÁ KOALÍCIA. Jedným z nich je aj bývalý generálny riaditeľ, hráč hokeja a funkcionár tohto športu Andrej Gmitter pochádzajúci z východného Slovenska.

Medzi odborníkmi z rôznych profesijných oblastí je aj bývalý minister, podpredseda vlády a poslanec europarlamentu Sergej Kozlík, exposlanec, právnik a vysokoškolský pedagóg Anton Martvoň, prvý župan Trnavského samosprávneho kraja Peter Tomeček či synovec sudcu Najvyššieho súdu SR, stredoškolský pedagóg Slavomír Harabin. Ako potvrdil pre médiá podporuje ho aj samotný nedávny prezidentský kandidát Štefan Harabin. Na kandidátke strany s číslom 31 nájdu voliči aj sympatického Bardejovčana Andreja Gmittera. Srdcom a dušou východniar sa postupne vypracoval z pozície elektrikára v Bardejovských kúpeľoch až na vyššie pozície v štátnej správe. V súčasnosti manažér v súkromnom sektore viedol 9 rokov Národný inšpektorát práce. Z postu generálneho riaditeľa ho odvolali, keď nesúhlasil s nekalými postupmi nominantov súčasných vládnych strán. Jeho srdcovou záležitosťou je hokej. „V minulosti som bol aktívnym hráčom, neskôr dlhé obdobie manažérom hokejového klubu HC-46 Bardejov, venoval som sa najmä deťom a mládeži, syna Ondreja som odmalička taktiež viedol k športu, ktorý neskôr hrával v extraligových kluboch, pôsobil som aj v Slovenskom zväze ľadového hokeja,“ doplnil Gmitter. Zaujímavosťou je, že sa venuje včelárstvu.

Buďme v EÚ partnermi, Ing. Andrej Gmitter (53), Bardejov
Kandidát NÁRODNEJ KOALÍCIE do Europarlamentu

Našim heslom vo vzťahu k Európskej únii je, že chceme byť plnohodnotnými partnermi a nie otrokmi za výrobnými pásmi. Slovensko musí byť v inštitúciách EÚ zastupované ľuďmi, ktorí to dokážu presadiť a nebudú ticho. Aby naši poľnohospodári dostávali rovnaké dotácie ako ich kolegovia z iných krajín, aby nám neboli vnucované nariadenia, ktoré nie sú v súlade s postojmi väčšiny Slovákov a priniesli by ohrozenie nielen našej štátnosti, ale celej vlasti. Ako boli napríklad snahy o povinné umiestnenie nelegálnych migrantov v našej krajine.

Kto je Andrej Gmitter?

Andrej Gmitter vyštudoval Udržateľné poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. V pracovnej oblasti je elektrotechnikom špecialistom v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Skúsenosti však má aj s európskou byrokraciou, v rokoch 2006 – 2010 a 2012 – 2017 bol totiž generálnym riaditeľom/členom Rady vlády SR pre rodovú rovnosť, členom Výboru vrchných predstaviteľov inšpekcie práce členských štátov EÚ so sı́dlom v Luxembursku, členom Medzinárodnej asociácie inšpekcie práce so sı́dlom v Ženeve, ako aj predsedajúci 71. zasadnutia Výboru vrchných predstaviteľov inšpekcie práce v rámci predsednı́ctva Slovenskej republiky v Rade EU. To všetko v rámci Národného inšpektorátu práce. Je aktívny taktiež v politike, bol poslancom mesta Bardejov, ako aj kandidátom na primátora.

Andrej Gmitter je podľa vlastných slov flexibilný, pedantný, cieľavedomý a spoločenský typ so záľubou vo včelárstve a rekreačnom športe. V športe začínal ako hráč, hokejový tréner a funkcionár, dlhé roky bol manažérom hokejového klubu HC – 46 Bardejov, predseda dozornej rady SZĽH a člen výkonného výboru. Otec dvoch detí žije v Bardejove.

Ponúkame kvalitných kandidátov

Ing. Slavěna Vorobelová,
predsedníčka NÁRODNÁ KOALÍCIA

Naša strana ponúka v rámci volieb do Európskeho parlamentu skutočne kvalitných kandidátov, ktorí sú pripravení reprezentovať Slovensko najmä odborne. Voliči v nich majú istotu, že sa nespreneveria národným, tradičným kresťanským hodnotám a budú garantovať ochranu tradičnej rodiny, naše sociálne práva a nepoddajú sa tlaku rôznych liberálnych skupín v rámci štruktúr Európskej únie.

Čo chce NÁRODNÁ KOALÍCIA v Európskom parlamente presadiť?

 • Otvorenie diskusie o zavedení európskeho veku odchodu do dôchodku v 62 rokoch.
 • Zlepšenie ochrany vonkajších hraníc EÚ proti nekontrolovateľnej nelegálnej migrácii.
 • Investovanie miliárd eur na boj proti chudobe v členských krajinách, nielen v Afrike.
 • Aby vo všetkých krajinách boli predávané potraviny a spotrebiče rovnakej kvality.
 • Obmedzenie kompetencií Európskej prokuratúry voči Slovákom.
 • Rovnaké pravidlá a výšky dotácii pre našich aj zahraničných farmárov a podnikateľov.
 • Zákaz adopcie detí pármi rovnakého pohlavia.
 • Ochranu prírody, lesov a živočíchov, zabrániť nelegálnemu výrubu a lovu na našom území.
 • Slobodu slova a zákaz cenzúry na internete.

Programové tézy NÁRODNEJ KOALÍCIE pre voľby do Európskeho parlamentu 2019 sú dostupné TU.

V strede Slavěna Vorobelová, predsedníčka a Peter Sokol, 1. podpredseda spolu s kandidátmi do Európskeho parlamentu.

NÁRODNÁ KOALÍCIA: KANDIDÁTNA LISTINA pre voľby do Európskeho parlamentu

25. mája 2019

 1. Ing. Peter Tomeček (57 rokov), manažér, Trnava
 2. Mgr. Anton Martvoň, PhD. (38 rokov), právnik, vysokoškolský pedagóg, Dolný Kubín
 3. Mgr. Slavomír Harabin (45 rokov), stredoškolský pedagóg, Košice
 4. Radovan Znášik, MA. MPP. (40 rokov), manažér, Bratislava
 5. JUDr. Marieta Okenková, PhD. (45 rokov), právnička, Bratislava
 6. RNDr. Marta Rácová (65 rokov), poslankyňa MsZ, Nitra
 7. Ing. Marián Rusznyák (39 rokov), CEO-výkonný riaditeľ spoločnosti, Košice
 8. Ing. Sergej Kozlík (68 rokov), ekonomický analytik, Bratislava
 9. PhDr. Ľubica Blašková (63 rokov), vysokoškolská pedagogička, Bratislava
 10. Ing. Peter Švec (58 rokov), bezpečnostno-vojenský analytik, Bratislava
 11. Ing. Juraj Srnec (34 rokov), manažér, Nové Mesto nad Váhom
 12. Prof. Ing. Ján Piľa, PhD. (60 rokov), univerzitný profesor, Prešov
 13. Petra Margušová (38 rokov), realitná maklérka, Bratislava
 14. Ing. Andrej Gmitter (53 rokov), manažér, Bardejov

Viac sa o jednotlivých kandidátoch môžete dozvedieť z volebných novín NÁRODNEJ KOALÍCIE, ktoré nájdete TU.