Strana NÁRODNÁ KOALÍCIA už skoro rok pôsobí s novým vedením, ako hodnotíte toto obdobie?

Máte pravdu, okrem Sergeja Kozlíka, ktorý pôvodne stranu zakladal, sa zmenilo celé predsedníctvo strany a takmer 90% krajských štruktúr. Celá strana sa výrazne omladila a stranu vedie žena, Slavěna Vorobelová, ktorá predtým v žiadnej politickej strane nebola, no fungovanie politiky pozná, pretože pôsobila na riadiacich pozíciách v štátnej správe.

Vaša strana sa zúčastnila minuloročných komunálnych volieb. Bol som prekvapený z jej výsledkov, o ktorých iné médiá skoro vôbec neinformovali verejnosť. Podaril sa Vám solídny výsledok, ako si to vysvetľujete?

Máte pravdu, využili sme tieto voľby na mobilizáciu členskej základne a tam, kde sme postavili kandidátov, tí uspeli. Získali sme vyše 155 poslaneckých mandátov, 8 starostov, 1 primátora, čo je lepší výsledok ako dosiahli niektoré parlamentné strany, napr. SME rodina, OĽaNO či ĽSNS. Médiá o tom veľmi neinformovali možno z dôvodu, že sme zatiaľ mimoparlamentnou politickou stranou, aj keď s veľkou členskou základňou, vyše 1300 členov.

V prezidentských voľbách Vaša strana podporovala občianskeho kandidáta Štefana Harbina, ktorý získal vyše 300 000 voličských hlasov. Aké sú Vaše plány do budúcnosti?

Ako isto viete, zúčastňujeme sa aj volieb do Európskeho parlamentu, kde jedným z našich 3 lídrov je Slavomír Harabin, synovec Štefana Harabina, spolu s podpredsedom strany Petrom Tomečkom a exposlancom Smeru Antonom Martvoňom. Samozrejme svoje zastúpenie majú skoro všetky regióny, keďže kandiduje 14 odborníkov z rôznych profesijných oblastí.

Chceme uspieť, pretože EÚ by si mala zachovať pôvodné princípy, na ktorých bola budovaná a to, aby sa jednotlivým členským štátom zachovala ich národná suverenita, tradičné hodnoty a boli rovnocennými partnermi.

Našim hlavným cieľom sú však voľby do NR SR v roku 2020. NÁRODNÁ KOALÍCIA má ambíciu byť alternatívou pre všetkých sklamaných a oklamaných voličov Smeru, SNS a KDH. Náš program, ktorý dôsledne sleduje národnú a kresťanskú líniu, garantuje ochranu tradičnej rodiny a sociálnych práv, túto alternatívu poskytuje.

Autor: Peter Králik